Büyülü Şehir Prag

Prag Şehir  Merkezinden Bir Kare
Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag,  görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Çek Cumhuriyeti, Shengen vize bölgesine dahil. Türk pasaportu olanların  öncelikli olarak vize almaları gerekmektedir. Prag, son yıllarda hızlı bir gelişme gösterdi.  Keşfedecek pek çok kültür, sanat, alışveriş mekanı ve lezzet durağı var. Prag'da gece hayatı da oldukça renkli.

İlk olarak Prag ile temel bilgiler vererek Prag’ı sizlere tanıtalım.

 THY ile , İstanbul’dan Prag’a her gün direkt olarak  diğer şehirlerden de  aktarmalı olarak uçmak mümkün.  

 Prag Ruzyne Havaalanı’ndan şehir merkezine taksiyle ulaşmak 40 dakika sürüyor ve 600 kron, yani yaklaşık 65 TL tutuyor. 119 numaralı otobüs de şehir merkezine sizi ulaştırıyor. Otobüs bilet fiyatı da son derece ucuz.
Prag’da  her kesime hitap eden otel bulmak mümkün.Çok fazla hostel de var.  Ucuz oteller de çok lüx ama pahalı  otellerde de kalmak da seçenekler arasında.

Prag da Günlük Yaşam

Peki Prag’da nereleri gezebiliriz?


İlk olarak Aziz Vitus Katedrali’nden gezmeye başlanabilir. Prag'da da bir çok Avrupa şehrinde olduğu gibi yürüyerek  her yeri gezebilirsiniz. Tarihi eski şehir de gezilecek yerler birbirine çok yakın.Kentin en önemli modern yapılarından Dans Eden Ev nehir kenarındaki iki “kıvrımlı” binadan oluşuyor. Frank Gehry ve Vlado Milunic’in tasarımı dans eden bir çifti hatırlatıyor ve genellikle Fred ve Ginger diye adlandırılıyor. 

Prag’da gece hayatı da oldukça gelişmiş. Prag gecelerinde sokaklarda yürürürken her an bir bar ya da gece kulübüne denk gelebilirsiniz.Gece kulüplerinde seçenekler oldukça fazla. 

Prag,  çok büyük bir şehir değil. Küçük ama şirin bir Avrupa şehri. Prag da  çok farklı türde restoranlar  var. Her çeşit damak tadına uygun menüler bulmak kolay. Para birimi olarak da krona kullanılıyor. 
Prag'ı tepeden izlemek isteyenler için de mutlaka kaleye çıkılmasını tavsiye ediyoruz. Kaleden Prag şehir manzarası eşsiz güzellikte.
Prag'da tren istasyonu şehrin hemen merkezinde. Uygun fiyatlarla tren bileti alıp Çek Cumhuriyeti'nin diğer şehirlerini de gezebilirsiniz.
Prag da sokaklarda yürürken yolunuzu şaşırdığınız zaman kimse sorsanız size yardımcı olacaklardır. Özellikle gençlerin çoğu İngilizce'yi çok güzel bir şekilde konuşuyorlar. 
Son söz olarak Prag da dolaşmak  çok keyif verici. Özellikle yazın ya da bahar mevsimlerinde gidilmesi daha uygun olur. :Kışın Prag biraz soğuk.
Tek cümle ile Prag'ı tanımlamak gerekirse "Büyülü Şehir" diyebiliriz:)
Prag'ta en ucuz konaklama seçeneği için dünyanın en iyi otel arama sitesiwww.booking.com ile HEMEN REZERVASYON YAPABİLİRSİNİZ.

PRAG 'TA ÇOK CAZİP FİYATLARLA UÇMAK İÇİN HEMEN WWW.GEZİKO.COM'DAN UÇAK BİLETİNİZİ ALABİLİRSİNİZ.
Blog  Yazarı : Ekrem  ÇELİKİZ

Labels: Prag da gezilecek yerler?, Prag da ne yenir? , prag uçak bileti, prag hotel,pragın nesi meşhur? çek cumhuriyeti vize, çek cumhuriyeti gezilecek yerler, çek cumhuriyeti para birimi nedir*

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder