Miami'de Tatil yapmanın keyfi


ABD de tatil
Miami, Son yılların en gözde tatil merkezlerinden birisi. Bu yazı da Amerika Birleşik devletlerinin en iyi tatil merkezi Miami hakkında ilginç bir deneyimi bulacaksınız.

Miami dünyanın her yerinden tatilcilerin gözdesi olmaya devam ediyor. Burada herkese, her keseye göre aktiviteler ve eğlenceler bulmak mümkün. Turizmi canlı tutmak için her detayın düşünüldüğü Miami gidilip görülesi bir şehir
TOLGA SEZGİN (İşletmeci)

Son dönemde geçirdiği ekonomik krizi atlatan Miami yine eski canlı görüntüsüne kavuşmuş görünüyor. Dünyanın her yerinden tatilcilerin gözdesi konumunu koruyan şehirde herkese, her keseye göre aktivite, eğlence bulmak mümkün. İster pateninizi takıp kayın, isterseniz Ocean Drive'da takılın. Ya da Lincoln Road'un popüler kafesi Segafredo'da kahvenizi içip insanları izleyin. Turizmi canlı tutmak için her detayın düşünüldüğü Miami'de ünlü şef Jose Andres'in Bazaar'ında yemek yiyebilir veya hesaplı ancak müthiş lezzetli Harrys Pizza'da odun ateşinde pişmiş pizzanızı arkadaşınızla paylaşabilirsiniz. Müzik ve sanat festivalleri döneminde çok yoğun günler yaşayan şehirde bu dönemlerde ünlü isimler her an karşınıza çıkabilir. Miami Müzik Festivali her yıl mart ayında dünyanın en ünlü DJ'lerini ağırlarken, sanat festivali Art Basel ise aralık ayını Miami için çok özel kılıyor. Art Basel sırasında tüm dünyadan art dealer'lar ve galeri sahipleri şehre akın ederken her sokakta, her köşede bir sanat aktivitesi veya sanat partisi gerçekleştiğini söylersek abartmış olmayız. Bu dönemin en popüler bölgesi ise Miami Design District. Önemli sanat aktiviteleri ve partileri Miami'nin bu yeni hip bölgesinde gerçekleşiyor. Birbiri ardına açılan sanat galerileri ve ünlü markaların mağazaları araya açılan restoran ve kafelerin de artmasıyla Design District'i bir anda en popüler yer yapmaya yetti. Eskiden gezmeye korkulan bu bölge şimdi gözde bir destinasyon konumunda. "Daha fazla sanat" diyorsanız, Wynwood Art District'i önerebilirim. Graffiti sevenler tatmin olacaklardır. Miami yakınlarındaki doğal parklar ve müzeler de görülmeye değer. Dünyanın en büyük timsahlarının bulunduğu doğal park Everglades muhakkak görülmesi gereken yerlerden. Harika plajları ve doğasıyla Key Biscayne'ı fırsat bulursanız görmelisiniz. Ocean Drive'da yer alan Cardozo Hotel'i Something About Mary filminden, Carlyle Hotel'i ise Birdcage filminden hatırlayacaksınız. Miami'de en popüler bölgelerinin başında Surfside ve Downtown geliyor. Birbiri ardına yapılan ultra lüks inşaatlar yatırımcıların dikkatini yeniden Miami'ye çeviriyor.

POPÜLER WYNWOOD ART DİSTRİCT MEKANLAR
Miami'de gece hayatı her daim popülerliğini koruyor. Çoğu mekan kısa sürede kapanıyor ama bazı yerler uzun yıllar popülerliğini korumaya devam ediyor. Mynt Club hâlâ gece kuşlarının favorileri arasında. Miami gece hayatının yeni göz bebeklerinden biri ise Baoli'nin sahiplerinin açtığı El Tucan. New York'tan sonra Miami'de açılan Bagatelle de sıra dışı eğlencesiyle tercih edilen yerler arasında. Müziğin sesi yemek sırasında açılıyor, gecenin ilerleyen saatlerinde personelin ve müşterilerin masaların üzerinde dans etmesini görmek kimseyi şaşırtmıyor. En güzel steak'i yiyebileceginiz Quality Meat ve Zuma iyi yemek isteyenlerin favorileri. Joes Stone Crab, Lincoln Road Balans, Versace'nin meşhur ettiği News Cafe hâlâ gözde. Şıklıktan hoşlananlar The Forge'u denemeliler. Mr. Chow ve Tony Sushi ise sevilen yerler arasında.

ÇOCUK İÇİN
Çocuklar için Miami Childrens Museum, Miami Zoo, Jungle Island, History Miami ziyaret edilmeli. "Doğa, sebze ve meyve severim" diyorsanız yaklaşık 64 km yol yaparak Fruit ve Spice Park'a gidin ve 500'den fazla çeşidin içinde aklınızı oynatın.
Kaynak: Sabah gazetesi.

 Labels: Amerika Birleşik Devletleri miai tatil, abd vizesi, abd vizesi nasıl alınır? abd ucuz uçak bileti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder