RUSYA YERİNE VİZESİZ KATAR TURLARI

Vizesiz Katar Turları


Türkiye ile Katar Arasındaki Vizeler karşılıklı olarak kaldırıldı.
Türkiye ile Rusya arasındaki gerginliğin ardından; Rusya, Türk vatandaşlarına  1 Ocak 2015 tarihi itibariyle yeniden vize uygulaması getirmişti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, iki günlük resmi ziyaret için gittiği Doha'da, Katar Emiri Şeyh Tamim Bin Hamad Al Sani ile görüştü. Emirlik Divanı'nda, basına kapalı gerçekleşen görüşme, yaklaşık iki saat sürdü.

Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Tamim Bin Hamad Al Sani ile “Türkiye Cumhuriyeti ile Katar Devleti Arasında Yüksek Stratejik Komite Kurulmasına İlişkin Ortak Mutabakat" çerçevesinde oluşturulan Yüksek Stratejik Komitesi'nin birinci toplantısına başkanlık ettiklerini ve 15 anlaşmaya imza attıklarını söyledi.
Erdoğan, imzalanan anlaşmaların hepsinin çok önemli olduğuna vurgu yaparak, “Bunların içerisinde adeta 16'ncı diyebileceğimiz adım attık ki, o da vizelerin kaldırılması olayıydı. Bundan böyle Katar ve Türkiye arasında vizeler de kaldırılmış oldu. Bu adeta son saniye adımı diyebiliriz. Bundan dolayı değerli kardeşim Şeyh Tamim'e çok çok teşekkür ediyorum. Bir anda, gayet pratik şekilde talimatları ilgili birimlerimize verdik, karşılıklı notaları göndermek suretiyle bu adımı atmış oldu" diye konuştu.
Türkiye, son yıllarda vizeleri kaldırmak için girişimlerde bulunuyor. Avrupa Birliği ile Türkiye arasında da vizelerin kaldırılması planlanıyor.
Türk vatandaşlarının vizesiz seyahat edebilecekleri yerler, her geçen gün artmaya devam ediyor.
Vize ve Pasaport hakkında daha fazla bilgi almak için 

 Kaynak: Yenişafak- Ekrem ÇELİKİZ
Labels: Katar vizesi nasıl alınır, Katar Vizesiz kalktı, vizesiz katar turları , katar uçak bileti, 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder