BOLU ABANT'TA KAYAK KEYFİ
Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte kayak merkezleri hareketlendi. İstanbul’a yakın olması  nedeniyle bu kış,  Kocaeli Kartepe ve Bolu abant kayak merkezleri  yoğun ilgi görüyor.
Abant Kayak Merkezi


Bolu'daki, doğal güzellikleriyle ünlü Abant Tabiat Parkı, karın keyfini çıkarmak isteyen tatilcilerden yoğun ilgi görüyor.
Tabiat parkında 2 gündür aralıklarla devam eden yağışın ardından kar kalınlığı yer yer 1 metreye ulaştı. Yurt içi ve dışından Abant'a gelenler, tatillerinin keyfini, kar topu oynayarak, kar altında at ve faytonla tur atarak geçirdi. Tatilciler, göl çevresinde yaptıkları yürüyüş sırasında bol bol hatıra fotoğrafı çekti.
Karayolları ve il özel idaresi ekipleri, Bolu-Abant karayolunun ulaşıma kapanmaması için karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.Öte yandan, tabiat parkında bulunan oteller de yeni yıl öncesinde yüzde 100 doluluğa ulaştı.
Bölgedeki bir otelin genel müdürü Erol Oğuz, yağan karla Abant'a ilginin arttığını belirterek, "Haftalar öncesinde yılbaşı rezervasyonlarını almaya başlamıştık. Kar yağışıyla rezervasyonlarımız ve doluluk oranımız yüzde 100'e ulaştı. Tatilciler yeni yıla, Abant'ta doyasıya eğlenerek girecek" dedi.
Kaynak:  sabah. Ekrem Çelikiz
Labels. kayak merkezleri, bolu abant kayak merkezi , kartepe kayak merkezi, palandöken kayak merkezi


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder